REGULAMIN SESJI ZDJĘCIOWYCH

 

 • INFORMACJE OGÓLNE
 1. Rezerwacja sesji zdjęciowej jest równoznaczna z akceptacją regulaminu.
 2. Zamawiający oświadcza, iż zapoznał się z dorobkiem Fotografa i akceptuje jego percepcje kadru, obrazu,
  efekt końcowy postprodukcji, jak i ogólną estetyką wykonywanej fotografii.
 3. Zamawiający oświadcza również, iż wiadomym mu jest iż efekt końcowy zdjęć uzależniony jest od
  warunków zastanych tj. pogoda, stąd estetyka w wypadku rażąco niesprzyjających warunków, może nieco
  odbiegać od prezentowanej w portfolio Fotografa.
 4. Chętni na sesje muszą powierzyć Fotografowi swoje imię i nazwisko, adres mailowy oraz nr telefonu w celu umożliwienia kontaktu w sprawach dotyczących jego usług. tj. np. stworzenie galerii online, kontaktu mailowego, telefonicznego. Dane nie zostają przekazywane nikomu innemu. Podając swoje dane zgadzają się na przetwarzanie przez Fotografa danych w celu umożliwienia jego usług.
 • REZERWACJA TERMINU
 1. Rezerwacji terminu można dokonać poprzez kalendarz online lub bezpośredni kontakt z fotografem
 2. W celu rezerwacji terminu należy wpłacić BEZZWROTNY zadatek w wysokości 50% ceny sesji.
 • DOKONANIE PŁATNOŚCI
 1. Wpłaty za całą sesję dokonuję się przelewem na konto fotografa po wybraniu zdjęć

Dane do przelewu

Katarzyna Czerwińska-Łyczak
15 1140 2004 0000 3702 7883 9733

 W tytule przelewu proszę wpisać
” Imię i Nazwisko, Rodzaj sesji
(np. Sesja rodzinna, sesja na wieczorze panieńskim itp) w dniu………..”

 • ZMIANA TERMINU SESJI
 1. Zmiany terminu ze względu na chorobę lub przypadki losowe można dokonać  JEDEN RAZ. W przypadku zmiany drugi raz rezerwacja jest anulowana, a zadatek przepada.
 2. Decyzję o zmianie terminu sesji ze względu na pogodę dokonuję fotograf. Ostateczna decyzję podejmuję się w dniu sesji ok. 1 h przed sesją zdjęciową. Sesję można przesunąć tylko w przypadku deszczu lub burzy. Zachmurzenie nie jest powodem do odwołania sesji.
 • WYBÓR ZDJĘĆ ORAZ TERMINY PRZEKAZANIA ZDJĘĆ
 1. Fotograf po wykonaniu reportażu dokona wstępnej selekcji zdjęć i usunie zdjęcia mogące naruszać godność osób fotografowanych lub nie spełniać walorów artystycznych. Następnie Fotograf przekaże wstępnie obrobione zdjęcia do selekcji przez zamawiającego.
 2. Fotograf przesyła zdjęcia do wyboru w ciągu 21 dni. Zdjęcia wysłane do wyboru są wstępnie obrobione, jednak dokładna obróbka ( prostowanie, kadrowanie, dopasowanie jasności i ostateczne ustalenie kolorów) następuję dopiero na zdjęciach wybranych.
 3. Zdjęcia wybiera się poprzez platformę ZALAMO
 4. Zdjęcia należy wybrać w ciągu 7 dni. W przypadku przekroczenia tego terminu, czas na oddanie gotowych zdjęć zwiększa się do 40 dni.
 5. Gotowe zdjęcia w formie elektronicznej fotograf oddaje w ciągu 21 dni, od momentu wysłania przez zamawiającego wybranych zdjęć do fotografa.
 6. Zdjęcia wywołane gotowe będą do 14 dni od momentu oddania gotowych zdjęć w formie elektronicznej
 7. Zdjęcia można odebrać osobiście po wcześniejszym ustaleniu terminu z fotografem.
  W przypadku wysyłki zdjęć paczkomatem należy uiścić dodatkową opłatę 13 zł
 8. Zdjęcia do wywołania można wybrać jedynie ze zdjęć wybranych w formie elektronicznej
 9. Koszt dodatkowego zdjęcia w wersji elektronicznej jest zgodny z aktualnym cennikiem.
 10. Nie ma możliwości zakupienia “reszt zdjęć” lub zdjęć nieobrobionych.
 • OBRÓBKA ZDJĘĆ
 1. Obróbka zdjęć nie obejmuje usuwanie niedoskonałości, przedmiotów, wygładzania twarzy lub “odchudzania”. W wyjątkowych sytuacjach można takiej obróbki dokonać w przypadku sesji ciążowych po uzgodnieniu tego z fotografem. Fotograf ma prawo odmówić takiej usługi.
 • LOKALIZACJA SESJI
 1. Dojazd na sesje do 20 km zawarty jest w cenie sesji, następnie 1,5 zł/km
 2. Wykonanie sesji możliwe jest jedynie w plenerze lub u klienta w domu.
  Nie wykonuję sesji w studiu
 3. Na sesję należy zjawić się punktualnie. Każde spóźnienie skutkuje skróceniem długości sesji
 • INFORMACJE PRAWNE
 1. Wraz z przekazaniem Wam zdjęć, uzyskujecie prawo do ich wykorzystywania w celach niekomercyjnych, w tym do ich rozpowszechniania, drukowania lub powielania (licencja). Oznacza to, że bez ograniczeń możecie je udostępniać rodzinie i znajomym, kopiować i wywoływać w celu oprawienia itp.
 2. Fotograf nie zrzeka się praw autorskich – tzn. zabronione jest kadrowanie, zmiana kolorów i jakiekolwiek modyfikację gotowych zdjęć przekazanych przez fotografa.
 3. Fotograf nie zrzeka się praw autorskich osobistych, tym samym Zamawiający dokonując publicznego wykonania, wystawienia, wyświetlania, odtworzenia oraz nadawania i reemitowania, a także publicznie udostępniając utwór jest zobowiązany do podpisania go imieniem i nazwiskiem Fotografa bądź adresem jego
  strony.
 4. Możliwość pochwalenia się wykonanymi przez siebie zdjęciami stanowi ważny element w działalności każdego fotografa. Z tego względu zależy mi na tym, żebym miała możliwość umieszczenia zdjęć na stronie internetowej, blogu i platformach społecznościowych, czasem także w materiałach promocyjnych drukowanych – to znaczy w albumach, na ulotce papierowej. Biorąc udział w sesji wyrażacie zgodę lub nie wyrażacie zgody na wykorzystywanie swojego wizerunku oraz imion do celów promocji mojej twórczości w sposób wyżej opisany. Informację o zgodzie możecie podjąć w dniu sesji lub po obejrzeniu galerii. Pamiętajcie, zgodnie z prawem, zgoda na udostępnianie wizerunku może zostać w każdej chwili cofnięta
 5. Klient decydując się na sesję w plenerze musi być świadom, że plener to owady, zwierzęta, rośliny, to woda, błoto, piach i cała cudowna przyroda. Stosowne zabezpieczenie się np. przed kleszczami, komarami leżą po stronie Klienta. Nie może on mieć pretensji do Fotografa z powodu ugryzienia przez mrówkę czy zadrapania na nodze. Poruszając się po polach, łąkach, lasach obie strony zachowują zdrowy rozsądek i ogólnie przyjęte zasady bezpieczeństwa.